Pracovník TP a KC Benešov

Obecně prospěšná společnost Magdaléna hledá terénního a kontaktního pracovníka pro oblast Benešov.

Už dávno víte, že honění se za výsledky v korporátu, ani nekonečné papírování v kanceláři není nic pro Vás? Baví Vás práce s lidmi a chtěli byste jim pomáhat? Zajímá vás obor adiktologie a sociální práce? Nebo už máte nějaké zkušenosti v těchto oborech? Chcete pracovat v neziskovce, která úspěšně funguje přes 20 let? Je Vám alespoň 21 let? Jste trestně bezúhonní a po všech stránkách způsobilí? Tak hledáme právě Vás. Práce je vhodná i pro absolventy.

Kdo jsme my?

Jsme mladý, sehraný tým Centra adiktologických služeb v Benešově. Věříme si navzájem, můžeme se jeden na druhého spolehnout, a tak hledáme někoho, kdo k nám dobře zapadne. Práce nás baví, což znamená, že se ji také snažíme neustále rozvíjet a posouvat dál. Pokud tedy rádi přicházíte s novými nápady, u nás je určitě prostor pro jejich vyřčení. Jsme zvyklí jednat týmově a vše spolu řešit na rovinu.

Jsme součástí velké organizace, která funguje v oboru adiktologie už více jak 20 let a provozuje 17 sociálních, zdravotních a primárně-preventivních služeb v Praze a Středočeském kraji. Díky tomu mohou naši klienti přecházet mezi jednotlivými programy a službami, a my můžeme konzultovat složité otázky s dalšími kolegy, kteří jsou dlouholetí profesionálové v oboru.

Co vám můžeme nabídnout?

 • Smysluplnou práci – Pracujeme s osudy lidí a snažíme se tím měnit svět k lepšímu.

 • Možnost realizovat se – Realizovat Vaše nápady v oblasti snižování rizik (harm reduction). Zkoušení vlastních přístupů a podílení se na psaní projektů organizace. Vše pochopitelně v mantinelech zavedených postupů a pod odborným vedením.

 • Stabilitu – Naše organizace je dostatečně velká, aby svým lidem nabídla stabilitu, ale pořád dost malá na to, abychom se všichni znali osobně. Postupně rosteme a rozšiřujeme spektrum našich služeb, ale nikdy na úkor jejich kvality. Víme, že vše má svůj čas.

 • Týmového ducha – Pravidelně se s ostatními kolegy setkáváme, ať už na vánočním večírku nebo strategickém plánování. Každý tedy dostane příležitost se na směřování společnosti aktivně podílet.

 • Kvalitu – Snažíme se sledovat trendy, podporujeme vzdělávání. Samozřejmostí je poskytovaná supervize a intervize. Pošleme vás na stáž do jednotlivých služeb, ať víte, jak to u nás chodí. Umožníme vám další profesní vzdělání. Když budete chtít, pošleme vás omrknout, jak to dělají v zahraničí. Vyzkoušíte si taky, jak funguje projekt financovaný z evropských dotací.

Co budete dělat?

 • Budete pracovat s lidmi. S lidmi, kteří se nachází v obtížné životní situaci a užívají návykové látky. Ale také s těmi, kteří s nimi žijí a snaží se jim pomoct. Jsou to povětšinou lidé bez domova, kteří žijí na okraji společnosti.

 • Náplní kontaktního pracovníka je trávit určitý čas s klienty v našem kontaktním centru v Benešově.

 • Práce terénního pracovníka pak probíhá formou návštěv klientů v jejich přirozeném prostředí. Někdy to může být squat, někdy makové pole, jindy třeba lavička v parku. Vyjíždíme i do okolních měst a lokalit.

 • Klientům budete měnit jehly, rozdávat kondomy, vést s nimi dialog a trpělivě naslouchat. Budete s nimi ale také diskutovat o tom, co zažívají, a zprostředkovávat jim skutečnost, že v životě jsou i mnohem zábavnější věci než braní drog.

 • S některými se uvidíte jen jednou, s některými budete mít prostor pro dlouhodobější práci formou case managementu.

 • Nebudeme lhát, bez papírování to nepůjde. Část své pracovní náplně strávíte u počítače, bylo by proto fajn, abyste byli kamarádi. Budete evidovat, vykazovat, zapisovat, komunikovat s úřady i dalšími státními orgány.

Koho potřebujeme?

 • Oceníme, pokud už vzdělání v oboru (SŠ, VOŠ, VŠ zdravotního, sociálního či adiktologického směru), nebo praxi máte. Do začátku se hodí kurz Pracovníka v sociálních službách.

 • Potřebujeme někoho, kdo u nás bude chtít pracovat na poloviční až celý úvazek. Určitě to bude chtít, abyste mohli chodit do práce nejen dopoledne, ale také odpoledne a někdy i v podvečer.

 • Bude bezva, když budete mít řidičák, ale nebojte se, že by to nešlo i bez něj.

 • Někoho, kdo rád pracuje v týmu.

 • Vzhledem k budoucímu možnému přílivu uprchlíků do našich terénních lokalit je výhodou pokud budete mít znalost ukrajinského či ruského jazyka.

Myslíte si, že by nám to spolu mohlo šlapat? Pošlete nám pár slov o sobě a svůj životopis na email zemanova@magdalena-ops.cz. Do předmětu uveďte VŘ TPaKPS_BN_2022. Uzávěrka pro posílání životopisů je do 20.4 2022. Pokud nás Váš životopis nadchne, pozveme vás na pohovor, abychom se seznámili. Pokud budou sympatie na obou stranách, zkusíte si u nás dvoudenní stáž, a když vše půjde, jak má, podepíšeme smlouvu. Termín nástupu společně domluvíme.

Každý člověk je důležitý: někdo tím, kým je, jiný tím, jaký je a většina tím, kým se může stát.