Sociální pracovník – case manager

Centrum poradenských služeb ve vězení a po výstupu v Brně na Novobranské 14 Společnosti Podané ruce o.p.s., vypisuje výběrové řízení na místo: Sociální pracovník – case manager pro projekt „Systémové zajištění péče pro vězněné uživatele drog a její následná kontinuita po propuštění“ v rámci programu Spravedlnost spolufinancovaného z Finančních mechanismů EHP/Norska.

Doba realizace projektu od 1.12.2021 do 30.4.2024.

V projektu budeme obsazovat 2 pracovní místa.

Náplň práce:

  • práce s uživateli drog ve výkonu trestu odnětí svobody a po propuštění z vězení.
  • poradenství, sociální práce / case management – podpora motivace k abstinenci, prevence relapsu, příprava na propuštění, komunikace a zprostředkování další odborné péče, koordinování odborné péče.
  • převážně formou individuální práce. Ve věznicích včetně vstupních edukativně motivačních poradenských skupin pro zájemce o spolupráci.

Požadavky:

  • VŠ/VOŠ (obor soc. práce, případně jiné, splňující kvalifikační předpoklady pro výkon povolání sociálního pracovníka)
  • motivaci pro práci s cílovou skupinou, nestigmatizující přístup
  • orientace v problematice adiktologie
  • trestní bezúhonnost
  • praxe v oboru závislostí nebo sociální práci
  • ŘP skupiny B
  • ochotu cestovat – dojíždění a poskytování poradenství přímo ve věznicích (Brno, Kuřim, Rapotice)

Výhodou:

  • praktická zkušenost s metodou case managementu
  • další vzdělání / kurzy (case management, motivační rozhovory, krizová intervence, prevence relapsu, dluhové poradenství…)
  • znalost AJ

Nabízí:

  • profesní růst – externí supervize, další vzdělávání
  • zajímavou a tvořivou práci v profesionálním kolektivu
  • zázemí zavedené organizace
  • pracovní smlouva na dobu určitou, úvazek 1,0
  • mzda 28 000,- Kč až 32 000,- Kč

Uzávěrka přihlášek: 3.12. 2021

Plánovaný termín pohovorů: v týdnu od 8.12. 2021

Plánovaný nástup: 1.1. 2022

Pokud Vás nabídka zaujala, zašlete nám, prosím, Váš strukturovaný životopis a motivační dopis na e-mail: vezeni@podaneruce.cz

Pokud Vás do 3.12. 2021 neoslovíme, bohužel jste nepostoupil(a) do užšího výběrového kola.

Kontaktní osoba: Mgr. Ondřej Bílý, M: +420 775 868 566