Pracovník TP a KC Benešov

Hedáme teréňáka a káčkaře pro oblast Benešov

Už dávno víte, že honění se za výsledky v korporátu, ani nekonečné papírování na úřadě není nic pro Vás? Baví vás práce s lidmi a chtěli byste jim pomáhat? Zajímá vás adiktologie, nebo už s ní dokonce máte zkušenosti? Chcete pracovat v neziskovce, která úspěšně funguje přes 20 let? Je Vám alespoň 21 let? Jste trestně bezúhonní a po všech stránkách způsobilí? Tak hledáme právě Vás.

Kdo jsme my

Jsme mladý, sehraný tým Centra adiktologických služeb v Benešově. Věříme si navzájem, můžeme se jeden na druhého spolehnout, a tak hledáme někoho, kdo k nám dobře zapadne. Práce nás baví, což znamená, že se ji také snažíme neustále rozvíjet a posouvat dál. Pokud tedy rádi přicházíte s novými nápady, u nás určitě pro to bude prostor.

Jsme součástí velké organizace, která funguje v adiktologii už více jak 20 let a provozuje 17 sociálních, zdravotních a primárně-preventivních služeb v Praze a Středočeském kraji. Díky tomu mohou naši klienti přecházet mezi jednotlivými programy a službami, můžeme konzultovat složité otázky s dalšími kolegy, kteří jsou dlouholetí profesionálové v oboru.

Co budete dělat

 • Budete pracovat s lidmi. S lidmi, kteří se nachází v obtížné životní situaci a užívají návykové látky. Ale také s těmi, kteří s nimi žijí a snaží se jim pomoct.
 • Budou za vámi chodit k nám do kontaktního centra v Benešově, ale vy za nimi budete také vyrážet ven. Někdy do squatu, někdy na makové pole, anebo třeba do okolních vesnic.  Když bude potřeba, budete s nimi chodit na úřady a k doktorům.
 • Budete jim měnit jehly, rozdávat kondomy, vést s nimi dialog a trpělivě naslouchat. Budete jim ale taky vymýšlet program, aby viděli, že v životě jsou i mnohem zábavnější věci než braní drog.
 • S některými se uvidíte jen jednou, s některými budete mít prostor pro dlouhodobější práci formou case managementu.
 • Nebudeme lhát, bez papírování to nepůjde. Část své pracovní náplně strávíte u počítače, bylo by proto fajn, abyste byli kamarádi. Budete evidovat, vykazovat, zapisovat, komunikovat s úřady i dalšími státními orgány.

Koho potřebujeme

 • Oceníme, pokud už vzdělání v  nebo praxi máte.
 • Potřebujeme někoho, kdo u nás bude chtít pracovat na poloviční až celý úvazek. Určitě to bude chtít, abyste mohli chodit do práce nejen dopoledne, ale také odpoledne a někdy i v podvečer.
 • Bude bezva, když budete mít řidičák, ale nebojte se, že by to nešlo i bez něj.

Co vám můžeme nabídnout

 • Naše organizace je dostatečně velká, aby svým lidem nabídla stabilitu, ale pořád dost malá na to, abychom se všichni znali osobně. Postupně rosteme a rozšiřujeme spektrum našich služeb, ale nikdy na úkor jejich kvality. Víme, že vše má svůj čas.
 • Pravidelně se s ostatními kolegy setkáváme, ať už na vánočním večírku nebo strategickém plánování. Každý tedy dostane příležitost se na směřování společnosti aktivně podílet.
 • Snažíme se sledovat trendy, podporujeme vzdělání. Samozřejmostí je poskytovaná supervize a intervize. Pošleme vás na stáž do jednotlivých služeb, ať víte, jak to u nás chodí. Umožníme vám další profesní vzdělání. Když budete chtít, pošleme vás omrknout, jak to dělají v zahraničí. Vyzkoušíte si taky, jak funguje projekt financovaný z evropských dotací.

Myslíte si, že by nám to spolu mohlo šlapat? Pošlete nám pár slov o sobě a svůj životopis na email zemanova@magdalena-ops.cz. Do předmětu uveďte VŘ TP_BN_2020. Uzávěrka pro posílání životopisů je do 21. 9. 2020. Pokud budou sympatie na obou stranách, pozveme vás na pohovor, abychom se seznámili. Potom si u nás zkusíte dvoudenní stáž, a když vše půjde, jak má, podepíšeme smlouvu. Termín nástupu společně domluvíme.