Pracovník do KC Benešov

Hledáme pracovníka Centra adiktologických služeb Benešov.


Baví Vás práce s lidmi a chtěli byste jim pomáhat? Zajímá vás obor adiktologie a sociální práce? Nebo už máte nějaké zkušenosti v těchto oborech? Chcete pracovat v neziskovce, která úspěšně funguje přes 25 let? Je Vám alespoň 21 let? Jste trestně bezúhonní a po všech stránkách způsobilí? Tak hledáme právě Vás. Práce je vhodná i pro absolventy.

Kdo jsme my?
Jsme sehraný tým Centra adiktologických služeb v Benešově. Věříme si navzájem, můžeme se jeden na druhého spolehnout, a tak hledáme někoho, kdo k nám dobře zapadne. Práce nás baví, což znamená, že se ji také snažíme neustále rozvíjet a posouvat dál. Pokud tedy rádi přicházíte s novými nápady, u nás je určitě prostor pro jejich vyřčení. Jsme zvyklí jednat týmově a vše spolu řešit na rovinu.

Co budete dělat?
Budete pracovat s lidmi. S lidmi, kteří se nachází v obtížné životní situaci a užívají návykové látky. Ale také s těmi, kteří s nimi žijí a snaží se jim pomoct. Jsou to povětšinou lidé bez domova, kteří žijí na okraji společnosti.

Náplní káčkaře je trávit určitý čas s klienty v našem kontaktním centru v Benešově.
Práce teréňáka pak probíhá formou návštěv klientů v jejich přirozeném prostředí. Někdy to může být squat, někdy makové pole, jindy třeba lavička v parku. Jako teréňáci vyjíždíme i do okolních vesnic a měst.

S klienty budete pracovat formou Harm reduction, budete měnit jehly, vést s nimi dialog a trpělivě naslouchat. Budete s nimi ale také diskutovat o tom, co zažívají, a zprostředkovávat jim reálný kontakt.
S některými se uvidíte jen jednou, s některými budete mít prostor pro dlouhodobější práci formou case managementu.

Část své pracovní náplně strávíte u počítače, bylo by proto fajn, abyste byli kamarádi. Budete evidovat, vykazovat, zapisovat, komunikovat s úřady i dalšími státními orgány.

Budete mít možnost na sobě pracovat a nadále se vzdělávat v nízkoprahové práci, ale i poradenském procesu s klienty.

Koho potřebujeme?
Oceníme, pokud už vzdělání v oboru (SŠ, VOŠ, VŠ zdravotního, sociálního či adiktologického směru), nebo praxi máte.

Do začátku se hodí kurz Pracovníka v sociálních službách.

Potřebujeme někoho, kdo u nás bude chtít pracovat na poloviční až celý úvazek. Určitě to bude chtít, abyste mohli chodit do práce nejen dopoledne, ale také odpoledne a někdy i v podvečer.

Někoho, kdo rád pracuje v týmu.

Co vám můžeme nabídnout?
Naše organizace je dostatečně velká, aby svým lidem nabídla stabilitu, ale pořád dost malá na to, abychom se všichni znali osobně. Postupně rosteme a rozšiřujeme spektrum našich služeb, ale nikdy na úkor jejich kvality. Víme, že vše má svůj čas.

Pravidelně se s ostatními kolegy setkáváme, ať už na vánočním večírku nebo strategickém plánování. Každý tedy dostane příležitost se na směřování společnosti aktivně podílet.

Podporujeme vzdělávání, ať už časově nebo finančně. Samozřejmostí je poskytovaná supervize a intervize.

Pošleme vás na stáž do jednotlivých služeb, ať víte, jak to u nás chodí. Umožníme vám další profesní vzdělání. Když budete chtít, pošleme vás omrknout, jak to dělají v zahraničí. Vyzkoušíte si taky, jak funguje projekt financovaný z evropských dotací.

Myslíte si, že by nám to spolu mohlo šlapat? Pošlete nám pár slov o sobě a svůj životopis na email zatrepalek@magdalena-ops.cz. Do předmětu uveďte VŘ TP_BN_2023.

Uzávěrka pro posílání životopisů je do 20.5.2023.

Pokud nás Váš životopis nadchne, pozveme vás na pohovor, abychom se seznámili. Pokud budou sympatie na obou stranách, zkusíte si u nás dvoudenní stáž, a když vše půjde, jak má, podepíšeme smlouvu. Termín nástupu společně domluvíme.

Každý člověk je důležitý: někdo tím, kým je, jiný tím, jaký je a většina tím, kým se může stát.“l