Poradenský pracovník

Hledáme poradenského pracovníka do Centra adiktologických služeb v Benešově.

Máte zkušenosti s poskytováním poradenství nebo nějaké další zkušenosti v oblasti psychologie? Zajímá vás adiktologie, máte s tímto oborem zkušenost? Chcete pracovat v neziskovce, která úspěšně funguje přes 20 let? Je Vám alespoň 21 let? Jste trestně bezúhonní a po všech stránkách způsobilí? Tak hledáme právě Vás.

Kdo jsme my

Jsme mladý, sehraný tým Centra adiktologických služeb v Benešově. Kromě poradenského ambulantního programu provozujeme také terénní program a provoz kontaktní místnosti centra.

Jsme součástí velké organizace, která funguje v adiktologii už více jak 20 let a provozuje 17 sociálních, zdravotních a primárně-preventivních služeb v Praze a Středočeském kraji. Díky tomu mohou naši klienti přecházet mezi jednotlivými programy a službami, můžeme konzultovat složité otázky s dalšími kolegy, kteří jsou dlouholetí profesionálové v oboru.

Co budete dělat

  • Budete pracovat s lidmi. S lidmi, kteří se nachází v obtížné životní situaci a užívají návykové látky. Ale také s těmi, kteří s nimi žijí a snaží se jim pomoct.
  • Osoby, které vás vyhledají, za vámi budou docházet do kontaktního centra v Benešově. Budou docházet dle předchozího objednání či v čase poskytování služeb poradenského programu.
  • S některými se uvidíte jen jednou, s některými budete mít prostor pro dlouhodobější práci formou individuálního adiktologického poradenství.
  • Nebudeme lhát, bez papírování to nepůjde. Část své pracovní náplně strávíte u počítače. Budete evidovat, vykazovat, zapisovat, komunikovat s úřady i dalšími státními orgány.

Koho potřebujeme

  • Oceníme, pokud už vzdělání v oboru (SŠ, VOŠ, VŠ zdravotního, sociálního či adiktologického směru), nebo praxi máte. Výhodou je také absolvování psychoterapeutického výcviku či nějakého dalšího vzdělávání v psychoterapii.
  • Potřebujeme někoho, kdo u nás bude chtít pracovat ideálně na celý úvazek. Provozní doba poradenského programu je stanovena dle potřeb klientů, kteří na poradenství dochází. Ale vše se dá domluvit s koordinátorem poradenského programu CAS Benešov.

Co vám můžeme nabídnout

  • Naše organizace je dostatečně velká, aby svým lidem nabídla stabilitu, ale pořád dost malá na to, abychom se všichni znali osobně. Postupně rosteme a rozšiřujeme spektrum našich služeb, ale nikdy na úkor jejich kvality. Víme, že vše má svůj čas.
  • Pravidelně se s ostatními kolegy setkáváme, ať už na vánočním večírku nebo strategickém plánování. Každý tedy dostane příležitost se na směřování společnosti aktivně podílet.
  • Snažíme se sledovat trendy, podporujeme vzdělání. Samozřejmostí je poskytovaná supervize a intervize. Pošleme vás na stáž do jednotlivých služeb, ať víte, jak to u nás chodí. Umožníme vám další profesní vzdělání. Když budete chtít, pošleme vás omrknout, jak to dělají v zahraničí. Vyzkoušíte si taky, jak funguje projekt financovaný z evropských dotací.

 

Myslíte si, že by nám to spolu mohlo šlapat? Pošlete nám pár slov o sobě a svůj životopis na email zemanova@magdalena-ops.cz. Do předmětu uveďte VŘ TP_BN_2020. Uzávěrka pro posílání životopisů je do 26. 6. 2020. Pokud budou sympatie na obou stranách, pozveme vás na pohovor, abychom se seznámili. Potom si u nás zkusíte dvoudenní stáž a když vše půjde, jak má, podepíšeme smlouvu. Termín nástupu společně domluvíme.

 

„Každý člověk je důležitý: někdo tím, kým je, jiný tím, jaký je a většina tím, kým se může stát.“