Poradenský pracovník – adiktolog Benešov

Obecně prospěšná společnost Magdaléna hledá poradenského pracovníka – adiktologa pro oblast Benešov.

Máte zkušenosti s vedením poradenství nebo individuálního rozhovoru s uživateli návykových látek? Pracujete v oboru adiktologie nebo sociální práce? Případně končíte studium těchto oborů? Chcete pracovat v neziskovce, která úspěšně funguje přes 20 let? Je Vám alespoň 21 let? Jste trestně bezúhonní a po všech stránkách způsobilí? Tak hledáme právě Vás.

Kdo jsme my?

Jsme mladý, sehraný tým Centra adiktologických služeb v Benešově. Věříme si navzájem, můžeme se jeden na druhého spolehnout, a tak hledáme někoho, kdo k nám dobře zapadne. Práce nás baví, což znamená, že se ji také snažíme neustále rozvíjet a posouvat dál. Pokud tedy rádi přicházíte s novými nápady, u nás je určitě prostor pro jejich vyřčení. Jsme zvyklí jednat týmově a vše spolu řešit na rovinu.

Jsme součástí velké organizace, která funguje v oboru adiktologie už 25 let a provozuje 17 sociálních, zdravotních a primárně-preventivních služeb v Praze a Středočeském kraji. Díky tomu mohou naši klienti přecházet mezi jednotlivými programy a službami, a my můžeme konzultovat složité otázky s dalšími kolegy, kteří jsou dlouholetí profesionálové v oboru.

Co vám můžeme nabídnout?

 • Smysluplnou práci – Pracujeme s osudy lidí a snažíme se tím měnit svět k lepšímu.

 • Odborné vedení vycházející z přístupů a zkušeností řady kolegů v oboru nejen v naší organizaci.

 • Práci pod supervizí – k supervizi přistupujeme opravdu zodpovědně a né jen pro „formu“.

 • Stabilitu – Naše organizace je dostatečně velká, aby svým lidem nabídla stabilitu, ale pořád dost malá na to, abychom se všichni znali osobně. Postupně rosteme a rozšiřujeme spektrum našich služeb, ale nikdy na úkor jejich kvality. Víme, že vše má svůj čas.

 • Týmového ducha – Pravidelně se s ostatními kolegy setkáváme, ať už na vánočním večírku nebo strategickém plánování. Každý tedy dostane příležitost se na směřování společnosti aktivně podílet.

 • Kvalitu a osobnostní růst – Snažíme se sledovat trendy, podporujeme vzdělávání. Samozřejmostí je poskytovaná supervize a intervize. Pošleme vás na stáž do jednotlivých služeb, ať víte, jak to u nás chodí. Umožníme vám další profesní vzdělání. Když budete chtít, pošleme vás omrknout, jak to dělají v zahraničí. Vyzkoušíte si taky, jak funguje projekt financovaný z evropských dotací.

Co budete dělat?

 • Budete pracovat s lidmi. S lidmi, kteří se nachází v obtížné životní situaci a užívají návykové látky. Ale také s těmi, kteří s nimi žijí a snaží se jim pomoct. Jsou to povětšinou lidé bez domova, kteří žijí na okraji společnosti.

 • Náplní poradenského pracovníka je nejčastěji realizace individuálního adiktologického poradenství v našem kontaktním centru v Benešově. Komunikace se sítí návazných služeb apod.

 • Vedení klientské dokumentace.

Koho potřebujeme?

 • Oceníme, pokud už vzdělání v oboru (SŠ, VOŠ, VŠ zdravotního, sociálního či adiktologického směru), nebo praxi máte.

 • Výhodou jsou také znalosti v oblasti poradenského procesu (absolvování kurů motivačních rozhovorů, krizové intervence) a započatý nebo ukončený psychoterapeutický výcvik.

 • Potřebujeme někoho, kdo u nás bude chtít pracovat na poloviční až celý úvazek.

 • Někoho, kdo rád pracuje v týmu (tým poradenských pracovníků má samostatné klientské supervize).

 • Vzhledem k budoucímu možnému přílivu uprchlíků do naší země je výhodou pokud máte znalost ukrajinského či ruského jazyka.

Myslíte si, že by nám to spolu mohlo šlapat? Pošlete nám pár slov o sobě a svůj životopis na email zemanova@magdalena-ops.cz. Do předmětu uveďte VŘ PORPRAC_BN_2022. Uzávěrka pro posílání životopisů je do 20.4 2022. Pokud nás Váš životopis nadchne, pozveme vás na pohovor, abychom se seznámili. Pokud budou sympatie na obou stranách, zkusíte si u nás dvoudenní stáž, a když vše půjde, jak má, podepíšeme smlouvu. Termín nástupu společně domluvíme.

Každý člověk je důležitý: někdo tím, kým je, jiný tím, jaký je a většina tím, kým se může stát.