Lektoři primární prevence pro Prahu a Středočeský kraj!

Toužíte po práci, kterou můžete přizpůsobit svému životnímu stylu a která Vás zároveň donutí být neustále ve střehu? Napadlo Vás někdy, že byste rádi pracovali s dětmi a dospívajícími a pomáhali jim zorientovat se v dnešním složitém světě plném nástrah a rizik? Už ve škole jste nesnášeli nudné hodiny a raději dávali přednost učení zážitkem? V tom případě pro Vás máme ideální pracovní nabídku.

O co přesně se jedná?

Společně s druhým lektorem budete pro žáky základních a středních ve Středočeském kraji (okr. Benešov, Příbram, Beroun, Praha – západ a Praha – východ) a v Praze realizovat zážitkové interaktivní semináře z oblasti prevence rizikového chování (všeobecné i selektivní). Nepropadejte panice, pokud nevíte, co ta slova znamenají. Na vzdělávání Vás nejprve důkladně připravíme a do „ringu“ před děti Vás ze začátku pustíme jen v doprovodu ostříleného lektora. Budete děti učit respektu, hranicím, tomu jak si vzájemně naslouchat, tolerovat odlišnosti a taky jak říci „ne“ (nejen drogám). Budete také pracovat s učiteli a všechny tyto dovednosti jim předávat.

Kdo budou Vaši kolegové

Jsme tým lektorů Centra primární prevence společnosti Magdaléna, o.p.s. Víme dobře, co děláme, protože děti a učitele vzděláváme už více jak 10 let. V našem oboru se snažíme stále posouvat a rozvíjet, ostatně jinak by to ani nešlo, děti totiž před námi mají pořád trochu náskok. Moc nás baví dělat dětem průvodce ve světě plném mnohdy složitých rozhodnutí. Zároveň se od nich taky samy neustále učíme. Užíváme si, že s nimi můžeme otevřeně diskutovat a díky tomu se nad mnoha tématy taky pořádně zamyslet.

Koho potřebujeme

Náš nový lektor nebo lektorka musí mít střední školu, a pokud má zahájené VŠ studium, tak může počítat s plusovými body. Pokud to bude humanitní obor nebo psychologie, určitě něco ze svých znalostí v praxi i využije. Musí na něj být spoleh, neměl by se bát předstoupit před třídu plnou dětí a rozhodně to nesmí být solitér, který nedokáže pracovat v týmu.

Když bude mít psychoterapeutický výcvik, zkušenosti s prací v oblasti primární prevence jako lektor nebo evaluátor, zkušenosti z drogových služeb a řidičský průkaz, tak to bude zn. ideál. Ale bez toho všeho se obejdeme.

Co Vám za to nabídneme

Práci formou dohody o provedení práce (rozsah si víceméně určuje každý sám, povinné jsou supervize a porady) včetně zohlednění cestovních výdajů a samozřejmě opravdu pravidelně vyplácenou mzdu. K tomu úvodní školení lektora a supervizi.  A kolik za to? Začínáme na 150 Kč za hodinu a dostat se můžete na 220 Kč.

A kdo vlastně bude Váš zaměstnavatel

Magdaléna o.p.s. je dostatečně velká, aby svým lidem nabídla stabilitu, ale pořád dost malá na to, abychom se všichni znali osobně. Více než 20 poskytuje služby v oblasti adiktologie v Praze a Středočeském kraji, což v současné době znamená celkem 17 druhů sociálních služeb.

I když je Centrum primární prevence samostatné, izolovaní rozhodně nejsme. S ostatními kolegy se setkáváme, ať už na vánočním večírku, strategickém plánování nebo adiktologické konferenci. Zároveň dbáme na naše vlastní výjezdní porady a utužujeme vztahy v týmu.

 

Pokud si myslíte, že do týmu našich lektorů skvěle zapadnete, neváhejte se nám ozvat, poslat životopis a pár slov o sobě jako motivační dopis nejpozději do 20. 6. 2019 na e-mailovou adresu: prevence@magdalena-ops.cz. Když se nám bude psaná verze líbit, rádi vše probereme ještě osobně a to 25. 6. 2019. A od září se na Vás budeme těšit.