Kontaktní a poradenský pracovník/pracovnice Brno

Společnost Podané ruce o.p.s. vypisuje výběrové řízení na pozici Kontaktní a poradenský pracovník/pracovnice.

  • Úvazek 0,6 – 1,0

Náplň práce:

  • Kontaktní a individuální práce s klienty v nízkoprahové zařízení vycházejícím z principů minimalizace škod způsobených užíváním návykových látek a ochrany veřejného zdraví.
  • Služba nabízí prostor také pro osobní hygienu, základní zdravotní ošetření a smysluplné trávení času klientů.
  • Součástí náplně práce je zajištění běžného provozu centra a navazující terénní práce v přirozeném prostředí klientů.
  • Cílovou skupinou služby jsou převážně lidé bez domova – uživatelé alkoholu.

Požadavky:

  • Vzdělání a odborná způsobilost pro výkon pracovníka v sociálních službách nebo sociálního pracovníka podle zákona 108/2006 Sb., případně adiktolog nebo zdravotnický pracovník.
  • základní orientaci v problematice sociálních a zdravotních služeb.
  • nehodnotící a nestigmatizující postoj k uživatelům návykových látek a schopnost udržet hranice s klienty,
  • samostatnost, zodpovědnost, organizační a komunikační dovednosti, aktivní přístup, humor, schopnost zvládání stresových situací a práce v týmu.

Výhodou:

  • VOŠ nebo VŠ vzdělání v oblasti sociálních a zdravotních služeb (sociální práce, psychologie, adiktologie, zdravotnictví apod.),
  • předchozí dobrovolnická nebo zaměstnanecká praxe v adiktologických či jiných sociálních službách.

Nabízí:

  • smlouvu na dobu určitou s perspektivou uzavření na dobu neurčitou,
  • zázemí velké a stabilní neziskové organizace,
  • možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu,
  • 6 týdnů dovolené,
  • práci ve středně velkém kolektivu,
  • ne-stereotypní práci s lidmi,
  • odpovídající finanční ohodnocení v rámci 9. – 12. platové třídy (dle dosaženého vzdělání) dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. (§ 5 odst. 1).

Uzávěrka přihlášek: 30. 6. 2020

Plánovaný termín pohovorů: červen 2020

Plánovaný nástup: od 1. 7. 2020 (nebo dle domluvy)

Pokud Vás nabídka zaujala, zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis na e-mail: dvorak.v@podaneruce.cz

Kontaktní osoba a bližší informace: Mgr. Vojtěch Dvořák, M: 771 125 487.