Hledá se vedoucí na káčko a terén pro oblast Příbram

Zajímá vás adiktologie nebo už dokonce máte zkušenosti s klienty užívajícími drogy?  Příčí se Vám prostředí, kde je člověk svázaný přísnými postupy a vše je striktně orientováno jen na výkon? Raději hledáte způsoby, jak dělat věci jednodušeji a tak, aby z nich klienti měli co největší prospěch? Dokážete vyřešit téměř jakýkoliv problém, i když třeba punkově a neotřele? Zároveň však potřebujete cítit stabilitu a zázemí, jaké může nabídnout  neziskovka, která úspěšně funguje přes 20 let? Je vám alespoň 21 let? Jste trestně bezúhonní a po všech stránkách způsobilí? Potom hledáme právě vás.

Kdo jsme my

Jsme zkušený tým kontaktního centra a terénních programů Centra adiktologických služeb v Příbrami. Vzájemná důvěra je pro nás alfou a omegou jak ve vztahu s klienty, tak mezi námi. Hledáme proto někoho, kdo mezi nás dobře zapadne, náš tým doplní a především ho sám časem povede. Práce nás všechny baví, což znamená, že se jí také snažíme neustále rozvíjet a posouvat dál. Pokud tedy rádi přicházíte s novými nápady, u nás bude určitě na správné adrese.

Jsme součástí velké organizace, která funguje v adiktologii už více jak 20 let a provozuje 17 sociálních, zdravotních a primárně-preventivních služeb v Praze a Středočeském kraji. Díky tomu mohou naši klienti přecházet mezi jednotlivými programy a službami a složité otázky můžeme konzultovat s dalšími kolegy, kteří už jsou  v adiktologii zkušení matadoři.

Co budete dělat

 • Náplní Vaší práce bude především vedení malého týmu zaměstnanců a péče o jejich potřeby. Budete dbát na to, aby jim u nás bylo dobře a aby je práce stále bavila. Ale nebojte se, že nebudete pracovat také s klienty zařízení. Jak těmi, kteří návykové látky užívají, tak těmi, kteří s nimi žijí a snaží se jim pomoct.
 • Klienti za vámi budou docházet do kontaktního centra v Příbrami, ale vy za nimi budete také vyrážet do ven terénu. Někdy do squatu, do parků, a nebo do okolních měst a vesnic. Když bude potřeba, budete s nimi chodit na úřady a k doktorům.
 • Budete jim měnit jehly, rozdávat kondomy, povedete s nimi dialog, při něm budete trpělivě naslouchat, budete s nimi vytvářet vztah založený na důvěře, který je často klíčem k dosažení vytyčených změn. Prostor bude i pro dlouhodobější práci s prvky case managementu.
 • Nebudeme lhát, bez papírování to nepůjde, a na vedoucí pozici obzvlášť. Část své pracovní náplně strávíte u počítače, bylo by proto fajn, abyste byli kamarádi. Budete evidovat, vykazovat, zapisovat, komunikovat s úřady i dalšími státními orgány. Budete komunikovat také s ostatními zaměstnanci organizace (vedoucími jiných programů, mzdovým a ekonomickým oddělením, projektovým oddělením apod.) a občas chodit na porady.

Koho potřebujeme

 • Oceníme, pokud už máte praxi a vhodné vzdělání k tomu (VOŠ, VŠ sociálního, zdravotního či adiktologického směru). Jestli se skripty a učebnicemi zatím stále bojujete, dáme vám potřebný čas i prostor školu dokončit.
 • Velmi uvítáme také odborné kurzy v oblasti Harm Reduction či praxi přímo v adiktologických službách.
 • Bude bezva, když budete mít řidičák, ale nebojte se, že by to nešlo i bez něj.

Co vám můžeme nabídnout

 • Zajímavou a pestrou práci. Kromě základních poskytovaných služeb v oblasti Harm reduction realizujeme v Příbrami plno projektů, které jsou financované z evropských dotací. Zaměstnáváme naše klienty, pracujeme s mladými uživateli THC a v příštím roce nás čeká také práce s rekreačními uživateli návykových látek v prostředí noční zábavy a letních festivalů. Rádi si ale vyslechneme i vaše vlastní nápady na budoucí projekty. Máme stabilní a šikovné projektové oddělení.
 • Odborné vedení. Sekci snižování rizik tvoří v Magdaléně další dvě zařízení (Beroun a Benešov). Jejich vedoucí se pravidelně potkávají na společných poradách a supervizích. Podporu zajišťuje odborný ředitel a externí supervizor. Nechceme, abyste v tom zůstali sami.
 • Naše organizace je dostatečně velká, aby svým lidem nabídla stabilitu, ale pořád dost malá na to, abychom se všichni znali osobně. Postupně rosteme a rozšiřujeme spektrum našich služeb, ale nikdy na úkoj jejich kvality. Víme, že vše má svůj čas.
 • Pravidelně se s dalšími kolegy setkáváme, ať už na vánočním večírku nebo na strategickém plánování. Každý tedy dostane příležitost se na směřování společnosti aktivně podílet.
 • Snažíme se sledovat trendy, podporujeme vzdělání. Samozřejmostí je poskytována supervize a intervize. Pošleme vás na stáž do jednotlivých služeb, ať víte, jak to u nás chodí. Umožníme vám další profesní vzdělání. Když budete chtít, pošleme vás omrknout, jak to dělají v zahraničí.

 

Myslíte si, že by nám to spolu mohlo šlapat? Pošlete nám pár slov o sobě a svůj životopis do 23. 8. 2019 na email zatrepalek@magdalena-ops.cz. Do předmětu uveďte VŘ PB 2019. Pokud si padneme do oka, pozveme vás na pohovor, abychom se seznámili. Potom si u nás zkusíte dvoudenní stáž, a když vše půjde, jak má, podepíšeme smlouvu. Začít pracovat můžete od září 2019, ale nebojte se, že bychom se nedomluvili, pokud potřebujete jiný termín nástupu.

 

„Každý člověk je důležitý, někdo tím, kým je, jiný tím, jaký je a většina tím kým se může stát.“