Právě proběhl druhý ročník týdne Zodpovědného hraní

30.11.2022

Druhý ročník týdne Zodpovědného hraní (Týden ZH) je za námi!

Akce zaměřená na osvětu, prevenci a pomoc v oblasti hazarního hraní naplnila svůj cíl: předcházet rizikovému hraní hazardních her, podpořit prevenci a nabídnout pomocnou ruku těm, kteří ji potřebují.

Naše členské organizace byly přitom!

Díky všem aktivitám a zapojeným parterům byly osloveny miliony lidí.

Desítky lidí během Týdne ZH využili nabízených služeb u zapojených partnerů, jako jsou Společnost Podané ruce, Prevent 99, Portimo, Poradna pro gambling Kraje Vysočina, Občanská poradna a Modrý Kříž. 
​​​​​​​
Po celý Týden ZH byla nonstop k dispozici linka pomoci hráčům a jejich blízkým.

A jaký byl Týden ZH v číslech?

Webové stránky navštívilo tisíce unikátních návštěvníků. Přes sociální sítě díky našim partnerům, sportovním klubům a influencerům jako Matěj Ruppert, Ester Ledecká a David Dvořák, byly předány informace o Zodpovědném hraní více než miliónu fanoušků.

Spoty o Zodpovědném hraní (můžete je vidět ZDE) běžely na TV kanálech ČT, Prima Group, Nova Group, Premier sport, Canal+, O2 TV fotbal, O2 TV sport, O2 TV tenis.

Unikla Vám některá z aktivit? 

Týden ZH byl zahájen konferencí „Národní konference k hazardnímu hraní | Vize 2024která se uskutečnila na půdě Akademie věd ČR. Konference odrážela všechna aktuální témata, jež rezonují v odborných kruzích. Ať už se jednalo o zhodnocení současného stavu regulace a její další budoucí vývoj v souvislosti s chystanou novelou zákona o hazardních hrách, boje proti nelegálnímu hazardu, regulace hazardních her na místní úrovni nebo zodpovědného hraní a seberegulace provozovatelů. Každý si z více než sta účastníků z řad průmyslu a zástupců orgánů veřejné správy, mohl přijít na své.

Detailnější informace o konferenci ZDE.

Tiskovou konferenci k 1. výroční projektu – Zodpovědné hraní slaví rok: Na bezpečný hazard dohlíží odborníci

Záznam naleznete ZDE.

Spravovat finance a nastavit si ty správné návyky není vždy jednoduché. O to více v současné době, kdy i finanční rezerva najednou nemusí pokrýt všechny rodinné náklady. Jak správně zacházet s penězi, jaká jsou rizika dnešní doby a jak zainvestovat? Nejen na tyto otázky odpoví odborníci na finance ve webináři na téma: Kontrolujete své peníze nebo ony kontrolují vás? Jak být finančně fit a na co si dát pozor.

Webinář na téma „Za zeptání nic nedáš.. Jak funguje linka pomoci a co vás po zavolání čeká? Na tyto a další otázky odpovídal Mgr. Lukáš Carlos Hrubý – odborný ředitel Společnosti Podané ruce o.p.s. a Mgr. Jiří Koreš – vedoucí Poradny pro nelátkové závislosti Prevent 00 a poradenského webu Neprohraj.se.

Zpětně můžete zhlédnout ZDE.