Hrozba kolapsu sociálních služeb stále aktuální!

18.06.2019  |  Kategorie:

Připojujeme se ke kolegům z Asociace poskytovatelů sociálních služeb v prohlášení: Poskytovatelé sociálních služeb souhlasí s prohlášením krajů ČR: MPSV ČR posílá na sociální služby 1 miliardu, nikoliv chybějící 2 miliardy.

Významná část služeb, které naše organizace poskytují, totiž spadají právě mezi sociální služby a jsou současnou situací ve financování ohroženy. Toto ohrožení trvá: „Konstatování vlády ČR prostřednictvím obou rezortů mediální zkratkou, že se peníze našly a vše je vyřešeno, je velmi nešťastné a ne zcela pravdivé. Přislíbená miliarda pouze oddálila kolaps sociálních služeb a slibované peníze z evropských zdrojů pro tento rok jsou iluzorní,“ upozorňuje Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Chybějící finance mají být zajištěny z evropských zdrojů. To se však ukazuje jako nereálné. Už z toho důvodu, kdy celý proces čerpání evropských peněz je administrativně i časově náročný. Navíc evropské peníhe lze čerpat pouze na určité typy sociálních služeb. A těchto důvodů je víc.

Zde celé znění prohlášení: tz-mpsv-posila-na-socialni-sluzby-1-miliardu-nikoliv-chybejici-2-miliardy