Asociace uspořádala pro své členy první workshop Public relations

25.11.2016  |  Kategorie:

Sedmnáct statečných.

Tak bychom s trochou nadsázky mohli nazvat pracovníky členských organizací A.N.O., kteří se 16. listopadu sešli v pražském Café Therapy, aby se pod vedením lektorek Mgr. Kláry Kazelle Laušové a Mgr. Lenky Tkáčové zdokonalili v umění komunikace s novináři a veřejností.

Public relations ve službách prevence a léčby závislostí rozhodně mají svá úskalí, a právě na ty se v první části workshopu zaměřila Klára Kazelle Laušová. Svou přednášku doplnila příklady z praxe a účastníky workshopu naučila jak vybírat mediálně zajímavá témata a jak přistupovat se poprat s etickou stránkou PR komunikace.

img_20161116_120738

V další části představila téma sociálních sítí a jejich využití jako levného nástroje komunikace Lenka Tkáčová. V této části se účastníci školení dozvěděli, jak zvyšovat dosah příspěvků na Facebooku, jak na této síti vytvářet zajímavý obsah nebo jakým způsobem zvládnout krizovou komunikaci.

Tento workshop zaměřený na problematiku public relations je historicky úplně první vzdělávací akcí tohoto typu, kterou asociace uspořádala pro své členy. A hned tento první workshop ukázal, že jsme uměli vystihnout potřeby lidí z našich členských organizací a nabídnout jim pomoc v oblasti, která je hodně zajímá, s níž se setkávají téměř denně a současně si s ní doposud nevěděli moc rady. Workshop účastníky inspiroval, hodnotili jej jako velmi užitečný, ohlasy byly nadšené. Rádi bychom v budoucnu organizovali víc podobných akcí pro pracovníky z našich členských organizací, už nyní máme vytipovaná další užitečná témata,“ vyjádřila se předsedkyně A.N.O. Helena Rampachová.