Vedoucí na KC a TP pro oblast Benešov

Magdaléna o.p.s. hledá pro oblast Benešova vedoucího kontaktního centra a terénních programů.

Zajímá vás adiktologie nebo už dokonce máte zkušenosti s klienty užívajícími drogy?  Příčí se Vám prostředí, kde je člověk svázaný přísnými postupy a vše je striktně orientováno jen na výkon? Raději hledáte způsoby, jak dělat věci jednodušeji a tak, aby z nich klienti měli co největší prospěch? Zároveň však potřebujete cítit stabilitu a zázemí, jaké může nabídnout neziskovka, která úspěšně funguje přes 20 let? Je vám alespoň 21 let? Jste trestně bezúhonní a po všech stránkách způsobilí? Potom hledáme právě vás.

Kdo jsme my

Jsme zkušený tým kontaktního centra a terénních programů Centra adiktologických služeb v Benešově. Vzájemná důvěra je pro nás alfou a omegou jak ve vztahu s klienty, tak mezi námi. Hledáme proto někoho, kdo mezi nás dobře zapadne, náš tým doplní a především ho sám časem povede. Práce nás všechny baví, což znamená, že se jí také snažíme neustále rozvíjet a posouvat dál. Pokud tedy rádi přicházíte s novými nápady, u nás bude určitě na správné adrese.

Jsme součástí velké organizace, která funguje v adiktologii už více jak 20 let a provozuje 17 sociálních, zdravotních a primárně-preventivních služeb v Praze a Středočeském kraji. Díky tomu mohou naši klienti přecházet mezi jednotlivými programy a službami a složité otázky můžeme konzultovat s dalšími kolegy, kteří už jsou  v adiktologii zkušení matadoři.

Co budete dělat

  • Náplní Vaší práce bude především vedení malého týmu zaměstnanců a péče o jejich potřeby. Ale nebojte se, že nebudete pracovat také s klienty zařízení.
  • Klienti za vámi budou docházet do kontaktního centra v Benešově, ale vy za nimi budete také vyrážet do ven terénu.
  • Nebudeme lhát, bez papírování to nepůjde, a na vedoucí pozici obzvlášť. Část své pracovní náplně strávíte u počítače, bylo by proto fajn, abyste byli kamarádi. Budete evidovat, vykazovat, zapisovat, komunikovat s úřady i dalšími státními orgány. Budete komunikovat také s ostatními zaměstnanci organizace a občas chodit na porady.
  • Pokud už máte nějaké terapeutické a poradenské zkušenosti, tak dostanete možnost je zde uplatnit.

Koho potřebujeme

  • Oceníme, pokud máte praxi a vhodné vzdělání (VOŠ, VŠ sociálního, zdravotního či adiktologického směru).
  • Vítanou výhodou jsou odborné kurzy v oblasti Harm Reduction či praxe přímo v adiktologických službách.
  • Poradenské a terapeutické zkušenosti jsou také velmi vítány.
  • Bude bezva, když budete mít řidičák, ale nebojte se, že by to nešlo i bez něj.

Co vám můžeme nabídnout

  • Zajímavou a pestrou práci. Kromě základních poskytovaných služeb v oblasti Harm reduction realizujeme v Benešově projekty, které jsou financované z evropských peněz.
  • Odborné vedení. Sekci snižování rizik tvoří v Magdaléně další dvě zařízení (Příbram a Beroun). Podporu zajišťuje odborný ředitel a externí supervizor. Nechceme, abyste v tom zůstali sami.
  • Naše organizace je dostatečně velká, aby svým lidem nabídla stabilitu, ale pořád dost malá na to, abychom se všichni znali osobně. Postupně rosteme a rozšiřujeme spektrum našich služeb, ale nikdy na úkor jejich kvality. Víme, že vše má svůj čas.
  • Snažíme se sledovat trendy, podporujeme vzdělání. Samozřejmostí je poskytována supervize a intervize. Pošleme vás na stáž do jednotlivých služeb, ať víte, jak to u nás chodí. Umožníme vám další profesní vzdělání. Když budete chtít, pošleme vás omrknout, jak to dělají v zahraničí.

Myslíte si, že by nám to spolu mohlo šlapat? Pošlete nám pár slov o sobě a svůj životopis do 15. 3. 2020 na email zatrepalek@magdalena-ops.cz. Do předmětu uveďte VŘ Benešov 2020. Pokud si padneme do oka, pozveme vás na pohovor. Potom si u nás zkusíte dvoudenní stáž, a když vše půjde, jak má, podepíšeme smlouvu. Začít pracovat můžete už v průběhu dubna 2020, ale nebojte se, že bychom se nedomluvili, pokud potřebujete jiný termín nástupu.

„Každý člověk je důležitý, někdo tím, kým je, jiný tím, jaký je a většina tím kým se může stát.“