Terénní sociální pracovník/pracovnice, Jihočeský streetwork PREVENT

PREVENT 99 z.ú. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Terénní sociální pracovník/pracovnice.

Zaměstnavatel: PREVENT 99 z.ú., Heydukova 349, 386 01 Strakonice
Místo práce: Jihočeský streetwork PREVENT, Lannova 117/63, České Budějovice
Úvazek: 1, 0
Náplň práce:
  • terénní sociální práce s osobami ohroženými závislostí nebo závislými na návykových látkách
  • aktivní vyhledávání a navázání kontaktu s klienty v jejich přirozeném prostředí
  • poskytování informací o rizicích spojených s užíváním drog a o jejich snižování
  • základní sociální poradenství a krizová intervence
  • mapování životní situace klienta, plánování jednotlivých kroků spolupráce spolu s klientem
  • zprostředkování dalších služeb, doprovázení klienta při jednání s úřady, lékaři atd.
  • zajišťování potřebných administrativních úkonů, vedení dokumentace
  • aktivní řízení
– terénní práce je realizována v mnoha lokalitách Jihočeského kraje v odpoledních a podvečerních hodinách
Nabízíme:
  • práci ve stabilní, zavedené a neustále se rozvíjející organizaci
  • zaškolení a odbornou podporu
  • práci pod pravidelnou supervizí a metodickým vedením
  • možnost dalšího profesního růstu a rozvoje (organizací hrazené vzdělávání)
  • 5 týdnů dovolené
  • nástup možný ihned
Požadujeme:
  • min. VOŠ v oboru sociální práce, speciální či sociální pedagogika, adiktologie –sociální pracovník dle zákona č.108/2006 Sb.
  • trestní bezúhonnost
  • dobré komunikační dovednosti
  • schopnost týmové spolupráce, kreativitu, ochotu vzdělávat se
  • flexibilitu – schopnost reagovat na nepředvídatelné změny situace při práci s klienty
  • ŘP sk. B – aktivní řízení
Vhodné i pro studenty, kteří do roka splní kvalifikační požadavky. Strukturovaný životopis, motivační dopis a případné dotazy zasílejte na email: harant@prevent99.cz. Kontakt: Mgr. Tomáš Harant, tel. 727 885 787.