Terénní pracovník

Obecně prospěšná společnost Magdaléna hledá pro oblast Beroun, Praha – Západ a Rakovnicko terénního pracovníka.

Zajímá vás adiktologie nebo už dokonce máte zkušenosti s klienty užívajícími drogy?  Příčí se Vám prostředí, kde je člověk svázaný přísnými postupy a vše je striktně orientováno jen na výkon? Raději hledáte způsoby, jak dělat věci jednodušeji a tak, aby z nich klienti měli co největší prospěch? Je vám alespoň 21 let? Jste trestně bezúhonní a po všech stránkách způsobilí? Potom hledáme právě Vás.

Kdo jsme my:

Jsme mladý, sehraný tým terénního programu pro Berounsko, Rakovnicko a Prahu Západ. Milujeme kafe, čaj, dobré jídlo a především být venku s klienty a spolu. Věříme si navzájem, můžeme se jeden na druhého spolehnout, a tak hledáme někoho, kdo k nám dobře zapadne. Práce nás baví, což znamená, že se ji také snažíme neustále rozvíjet a posouvat dál. Pokud tedy rádi přicházíte s novými nápady, u nás určitě pro to bude prostor.

Jsme součástí velké organizace, která funguje v adiktologii už více jak 20 let a provozuje 17 sociálních, zdravotních a primárně-preventivních služeb v Praze a Středočeském kraji. Díky tomu mohou naši klienti přecházet mezi jednotlivými programy a službami, můžeme konzultovat složité otázky s dalšími kolegy, kteří jsou dlouholetí profesionálové v oboru.

Co budete dělat:

  • Budete pracovat s lidmi. S lidmi, kteří se nachází v obtížné životní situaci a užívají návykové látky. Ale také s těmi, kteří s nimi žijí a snaží se jim pomoct.
  • Budete za nimi vyrážet ven, do squatů, v zimě i v horku, takže jestli hledáte teplé místečko v kanceláři, raději dál nečtěte. Pokud se práce v terénu nebojíte, budou Vám odměnou krásy Středočeského kraje, které spadají do našeho revíru.
  • Budete jim měnit jehly, rozdávat kondomy, vést s nimi dialog a trpělivě naslouchat. Ńeměli byste se proto bát s nimi mluvit otevřeně a ovšem možném, stejně jako se svými kolegy. Bez upřímnosti to nepůjde.
  • S některými se uvidíte jen jednou, s některými budete mít prostor pro dlouhodobější práci formou case managementu.
  • Nebudeme lhát, bez papírování to nepůjde a tak část své pracovní náplně strávíte i u počítače. Budete evidovat, vykazovat, zapisovat, komunikovat s úřady i dalšími státními orgány. Budete komunikovat také s ostatními zaměstnanci organizace a chodit na porady.
  • Pokud už máte nějaké terapeutické a poradenské zkušenosti, tak dostanete možnost je u nás uplatnit.

Koho potřebujeme

  • Nemusíte mít bůhvíjaké zkušenosti, ani školy. Stačí, když se budete chtít učit a budete mít zájem o problematiku Harm reduction nebo adiktologie jako takové. Oceníme, pokud už vzdělání v oboru (SŠ, VOŠ, VŠ zdravotního, sociálního či adiktologického směru) i praxi máte, zaučení vám půjde rychleji. Ale pokud tomu tak nebude, se vzděláním Vám pomůžeme.
  • Potřebujeme někoho, kdo u nás bude chtít pracovat na poloviční až celý úvazek. Určitě to bude chtít, abyste mohli chodit do práce nejen dopoledne, ale také odpoledne a někdy i v podvečer.
  • Bude bezva, když budete mít řidičák, ale nebojte se, že by to nešlo i bez něj.

Co vám můžeme nabídnout:

  • Zajímavou a pestrou práci, kde nehrozí stereotyp. Kromě základních poskytovaných služeb v oblasti Harm reduction realizujeme v Berouně projekty, které jsou financované z evropských peněz.
  • Jako velkou výhodu vidíme práci na malém městě, kde máme dostatek času a prostoru pro individuální přístup.
  • Snažíme se sledovat trendy, podporujeme vzdělání. Samozřejmostí je poskytována supervize a intervize. Pošleme vás na stáž do jednotlivých služeb, ať víte, jak to u nás chodí. Umožníme vám další profesní vzdělání. Když budete chtít, pošleme vás omrknout, jak to dělají v zahraničí.
  • Naše organizace je dostatečně velká, aby svým lidem nabídla stabilitu, ale pořád dost malá na to, abychom se všichni znali osobně. Postupně rosteme a rozšiřujeme spektrum našich služeb, ale nikdy na úkoj jejich kvality. Víme, že vše má svůj čas.

Myslíte si, že by nám to spolu mohlo šlapat? Pošlete nám pár slov o sobě a svůj životopis na email cmelikova@magdalena-ops.cz. Do předmětu uveďte VŘ TP_BER_2020. Uzávěrka pro posílání životopisů je do 31. 10. 2020. Pokud budou sympatie na obou stranách, pozveme vás na pohovor, abychom se seznámili. Potom si u nás zkusíte dvoudenní stáž, a když vše půjde, jak má, podepíšeme smlouvu. Termín nástupu společně domluvíme.

„Každý člověk je důležitý: někdo tím, kým je, jiný tím, jaký je a většina tím, kým se může stát.“