Pracovní terapeutka/hospodyně

Magdaléna o.p.s. hledá pracovní terapeutku/hospodyni do Mníšku pod Brdy.

Máte péči o domácnost a kuchyň v malíčku a chtěl/a byste se v této oblasti realizovat profesionálně? Máte odvahu vést malý tým klientů, kteří jsou v programu léčby se závislostí a učit je vařit, plánovat nákupy a starat se o domácnost? Hledáte místo, kde budete mít prostor pro vaše nápady a zlepšení?

Podívejte se na naši pracovní nabídku, máme práci přesně pro Vás.

Co budete dělat

Budete dohlížet nad chodem budovy, kde dočasně bydlí okolo 20 klientů a pracuje dalších až 30 zaměstnanců. Budete se starat o provoz kuchyně, od plánování jídelníčku a nákupů, spotřeby surovin z naší vlastní zahrady a farmy až po přípravu asi 30 porcí jídla. Dále budete mít pod placem úklid společných prostor i kanceláří.

Počítejte s tím, že k ruce budete mít tým klientů, kteří Vám se vším budou pomáhat a hlavně, kteří se od Vás budou učit. Musíte jim ukázat, jak se co dělá, rozdávat jim úkoly a dohlížet nad tím, jak je plní. Nemusíte být terapeut, o to se postaráme my, ale zkušenosti s terapeutickou prací uvítáme.

Prostor se najde i pro Vaši kreativitu. Několikrát do roka se u nás pořádají akce, kde můžete realizovat svoje vlastní návrhy. Volnou ruku budete mít i co se týče výzdoby celého domu, například o svátcích. Stačí jen přijít s nápadem a zapojit do něj klienty, prostoru je dost. Pokud Vás baví ruční práce jako šití, pletení, háčkování, uvítáme, když je budete klienty učit. Můžete třeba vyrábět stylové doplňky.

Co byste měl/a o nás vědět

Jsme tým zkušených terapeutů, kteří pracují s klienty s diagnózou závislosti na návykových látkách. Naše sídlo je v Mníšku pod Brdy, kde sídlí také terapeutická komunita a klienti rezidenční následné péče. Důležitou součástí procesu jejich léčby je pracovní terapie, kterou budete mít na starost. V oblasti práce s klienty Vás toho můžeme hodně naučit, ale v domě a kuchyni vás za ruku vodit nemůžeme. Naopak, tam to bude jen na Vás.

Koho potřebujeme

Rádi bychom, abyste měl/a alespoň středoškolské vzdělání a byl/a aktivní řidič, protože často budete jezdit služebním autem na nákupy a všude, kam bude potřeba. Musíte být samostatný/á a umět si poradit. Na druhou stranu ale hledáme také někoho, kdo k nám do týmu dobře zapadne a nějakou dobu tu s námi zůstane.

Počítejte s tím, že v kanceláři se sice moc neohřejete, ale i tak si musíte s počítačem rozumět. Tvorba záznamů, individuálních plánů a zápisů bude Váš denní chleba.

Když budete mít za sebou zkušenost s pomáhající profesí, dost Vám to začátky usnadní. Pokud ne, pošleme Vás na kurz pracovníka v sociálních službách, neměl/a byste se tedy dalšího vzdělávání bát.

Práce je u nás dost, proto stojíme jen o někoho, kdo u nás může pracovat na plný pracovní úvazek.

Co Vám můžeme nabídnout

Chod domu a především kuchyně budete mít zcela pod svojí taktovkou. Pokud přijdete s nápadem, jak jejich fungování vylepšit, rádi Vás v jeho realizaci podpoříme.

Zaplatíme Vám výdaje na telefon a zajistíme 5 týdnů placené dovolené. Naučíme Vás terapeutické práci a umožníme Vám další profesní vzdělání, pokud o něj budete stát.

Naše organizace je dostatečně velká, aby svým lidem nabídla stabilitu, ale pořád dost malá na to, abychom se všichni znali osobně. Pravidelně se s ostatními kolegy z jiných poboček setkáváme, ať už na vánočním večírku nebo strategickém plánování.

Pokud máte pocit, že by Vás práce u nás bavila, pošlete nám něco o sobě na email: krejcikova@magdalena-ops.cz . Nebo zavolejte Lucii Krejčíkové na číslo 739 303 024.