Odborný poradenský pracovník/pracovnice

Společnost Podané ruce o.p.s., pracoviště Centrum poradenských služeb ve vězení a po výstupu v Brně na Novobranské 14, vypisuje výběrové řízení na místo: Odborný poradenský pracovník/-ice (sociální pracovník, případně jiná odbornost – psychologická, adiktologická, pedagogická).

Náplň práce:

  • práce s uživateli drog či s osobami s jiným typem závislostí po výstupu z výkonu trestu odnětí svobody. Poradenství, sociální práce, case management – doprovázení klientů na úřady, podpora motivace k abstinenci, prevence relapsu, komunikace a zprostředkování kontaktu s dalšími odbornými institucemi – např. PMS ČR, úřad práce, sociální kurátor. Formou individuální spolupráce,
  • příprava klientů na propuštění z výkonu trestu odnětí svobody a následný vstup do našich postpenitenciárních programů. Formou individuální a skupinové práce přímo ve věznicích.

Požadavky:

  • VŠ/VOŠ (obor soc. práce, andragogika, soc. pedagogika, etopedie, psychologie, adiktologie),
  • motivaci pro práci s cílovou skupinou, nestigmatizující přístup,
  • orientace v problematice adiktologie,
  • trestní bezúhonnost,
  • praxe v oboru závislostí nebo sociální práci,
  • ŘP skupiny B.

Výhodou:

  • další vzdělání / kurzy (motivační rozhovory, krizová intervence, prevence relapsu, dluhové poradenství…)
  • znalost AJ.

Nabízí:

  • místo výkonu práce v centru Brna,
  • profesní růst – externí supervize, další vzdělávání,
  • zajímavou a tvořivou práci v profesionálním kolektivu,
  • zázemí zavedené organizace,
  • pracovní smlouva na dobu určitou, úvazek 1,0,
  • mzda podle délky praxe a dosaženého vzdělání,
  • 6 týdnů dovolené, 3x sickday.

Uzávěrka přihlášek: 18.10.2020

Plánovaný termín pohovorů: 21.10.2020 odpoledne

Plánovaný nástup: listopad 2020

Pokud Vás nabídka zaujala, zašlete nám, prosím, Váš strukturovaný životopis a motivační dopis na e-mail: vezeni@podaneruce.cz.

Kontaktní osoba: Mgr. Ondřej Bílý, M: +420 775 868 566.