Kontaktní pracovník/pracovnice do KC SANANIM

Kontaktní centrum SANANIM, největší nízkoprahové zařízení pro uživatele drog v ČR, má volnou pozici kontaktní pracovník.

Nová kolegyně či kolega by měl/a mít doložitelnou praxi v pomáhající profesi, odborné vzdělání a/nebo jiné zkušenosti, které by mohl/a v práci s cílovou skupinou lidí, kteří užívají drogy, zúročit.

Náplň práce:

  • kontaktní práce s uživateli drog,
  • poradenství (před léčebné, sociální, telefonické, krizová intervence, práce s motivací a další; psychoterapeutické dovednosti výhodou),
  • Harm Reduction aktivity (výměna injekčních setů, testování na infekční choroby, práce v kontaktní místnosti),
  • tvorba a vedení socioterapeutických aktivit,
  • case management, párování potřeb, zpracovávání anamnestických dat a vedení klientské dokumentace,
  • diferenciálně diagnostický filtr klientů a síťování.

Požadavky:

  • vzdělání ideálně VŠ, případně VOŠ nebo student apod. (adiktologie, sociální práce, psychologie, pracovník v sociálních službách, speciální pedagogika nebo jiné humanitní zaměření, případně zdravotnické vzdělání)
  • psychická odolnost a zdraví,
  • tvořivost, zvídavost, schopnost navazovat dobré vztahy, důvěra v možnost úzdravy,
  • praxe v pomáhající, léčebné, adiktologické, sociální nebo zdravotnické oblasti,
  • zájem o práci a schopnost spolupracovat v týmu,
  • adekvátní schopnost sebereflexe, ochota pracovat na vlastním růstu,
  • výhodou je alespoň započatý sebezkušenostní výcvik, případně další kurzy,
  • řidičský průkaz také výhodou.

Nabízí:

  • zázemí největší organizace v ČR působící v oblasti drogové problematiky,
  • rozmanitou a odpovědnou práci,
  • 1,0 úvazek,
  • vlídné pracovní prostředí a práci v týmu,
  • silnou podporu dalšího vzdělávání a profesního růstu,
  • pravidelné supervize, intervize a další interní vzdělávání,
  • 5 týdnů dovolené, tabulkový plat, odměny a další benefity,
  • možnost spolupráce na dalších zajímavých projektech v rámci organizace.

Nástup: možný ihned nebo dle dohody

Životopis a motivační dopis zasílejte vedoucímu zařízení Mgr. Davidovi Peškovi na emailovou adresu: pesek@sananim.cz