Hledá se teréňák pro oblast Berounska, který se práce venku nebojí!

Máte jasno v tom, že honění se za výsledky v korporátu, ani nekonečné papírování na úřadě není nic pro Vás? Toužíte pracovat s lidmi a chtěli byste jim pomáhat? Zajímá Vás adiktologie, nebo už s ní dokonce máte zkušenosti? Chcete se přidat do týmu neziskovky, která úspěšně funguje přes 20 let? Je Vám alespoň 21 let? Jste trestně bezúhonní a po všech stránkách způsobilí? Tak jste konečně našli nabídku, na kterou jste dlouho čekali.

Kdo jsme my

Jsme mladý, nadšený tým Terénního programu Berounsko, do kterého kromě lidí spadá i několik pejsků. A jednoduše hledáme někoho, kdo k nám dobře zapadne. Práce nás moc baví, což znamená, že se ji také snažíme neustále rozvíjet a posouvat dál. Nových nápadů se nebojíme, naopak každou aktivitu vítáme.

Jsme součástí velké organizace, která funguje v adiktologii už více jak 20 let a provozuje 17 sociálních služeb v Praze a Středočeském kraji. Díky tomu mohou naši klienti přecházet mezi jednotlivými programy a službami, můžeme konzultovat složité otázky s dalšími kolegy, kteří jsou skuteční profíci v oboru.

Co budete dělat

  • Budete pracovat s lidmi. S lidmi, kteří v životě neměli moc štěstí a jsou závislí na návykových látkách. Budete je oslovovat na ulici, v jejich přirozeném prostředí, nebo jim odpovídat po telefonu, neměli byste se proto bát s nimi mluvit otevřeně a o všem možném, stejně jako se svými kolegy. Bez upřímnosti to nepůjde. Sem tam se také zastavíte v hernách, či lékárnách a popovídáte si s personálem.
  • Budete za nimi vyrážet ven, do squatů, v zimě i v horku, takže jestli hledáte teplé místečko v kanceláři, raději dál nečtěte. Pokud se práce v terénu nebojíte, budou Vám odměnou krásy Středočeského kraje, které spadají do našeho revíru.
  • Budete jim měnit jehly, rozdávat kondomy, dávat rady a trpělivě naslouchat. S některými se možná uvidíte jen jednou, ale často budete mít prostor i pro dlouhodobější práci formou case managementu. Některé budete doprovázet k lékařům nebo na úřady.
  • Nebudeme lhát, bez papírování, tedy toho elektronického, to nepůjde. Protože část své pracovní náplně strávíte u počítače, bylo by fajn, abyste byli kamarádi. Budete evidovat, vykazovat, zapisovat, komunikovat s úřady, policií a dalšími státními orgány. Naučíme Vás pracovat s databází BorIS.

Koho potřebujeme

  • Nemusíte mít bůhvíjaké zkušenosti, ani školy. Stačí, když se budete chtít učit a budete mít zájem o problematiku Harm Reduction nebo adiktologie jako takové. Oceníme, pokud už vzdělání v oboru (SŠ, VOŠ, VŠ zdravotního, sociálního či adiktologického směru) i praxi máte, zaučení vám půjde rychleji. Ale pokud tomu tak nebude, se vzděláním Vám pomůžeme.
  • Potřebujeme někoho, kdo u nás bude chtít pracovat alespoň na poloviční úvazek, ale v tomto případě platí, čím víc, tím líp. Určitě to bude chtít, abyste mohli chodit do práce nejen dopoledne, ale také odpoledne a někdy i v podvečer.
  • Bude bezva, když budete mít řidičák, cestování za klienty bude o moc snazší, ale nebojte se, že by to nešlo i bez něj.

Co vám můžeme nabídnout

  • Naše organizace je dostatečně velká, aby svým lidem nabídla stabilitu, ale pořád dost malá na to, abychom se všichni znali osobně. Postupně rosteme a rozšiřujeme spektrum našich služeb, ale nikdy na úkor jejich kvality. Víme, že vše má svůj čas.
  • Pravidelně se s ostatními kolegy setkáváme, ať už na vánočním večírku nebo strategickém plánování. Každý tedy dostane příležitost říct svůj názor a na směřování společnosti se sám podílet.
  • Snažíme se sledovat trendy, podporujeme vzdělání. Samozřejmostí je poskytovaná supervize a intervize, aby Vás práce brzo nevysála. A k tomu 5 týdnů dovolené. Pošleme Vás na stáž do jednotlivých služeb, ať víte, jak to u nás chodí. Umožníme Vám další profesní vzdělání, a když budete chtít, můžete se vydat omrknout, jak to dělají v zahraničí, nebo v jiné organizaci. Vyzkoušíte si taky, jak funguje projekt financovaný z evropských dotací.

Myslíte si, že by nám to spolu mohlo šlapat? Pošlete nám pár slov o sobě ve formě motivačního dopisu a svůj životopis na email pethoova@magdalena-ops.cz . Do předmětu uveďte VŘ TP_BE_2019. Pokud nás Váš motivační dopis a životopis osloví, přijdete na pohovor, abychom se seznámili. Potom si u nás zkusíte dvoudenní stáž, a když vše půjde, jak má, podepíšeme smlouvu. Začít můžete klidně ihned, ale nebojte se, že bychom se nedomluvili, pokud už máte jiné plány.