Premiér Babiš navštívil adiktologická centra a jednal o efektivitě protidrogové politiky

20.03.2018  |  Kategorie:

Předseda vlády Andrej Babiš tedy v pátek 16. března 2018 navštívil v doprovodu národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila adiktologická centra v Praze a v Mníšku pod Brdy.  

Během dne se premiér Andrej Babiš seznámil se službami pro uživatele návykových látek v Kontaktním centru a v Gambling ambulanci SANANIM. Prohlédl si služby v Centru substituční léčby na Klinice adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. V Cafe Therapy se seznámil s komplexním resocializačním programem pro osoby po léčbě drogové závislosti. V blízkosti Národního muzea v Praze se premiér seznámil s činností terénních pracovníků v sanitce, následně navštívil Adiktologické centrum Prahy 12, které provozuje Středisko prevence léčby drogových závislostí Drop In a poté se v terapeutické komunitě Magdaléna v Mníšku pod Brdy zúčastnil skupinového sezení. Cestu zakončil v Doléčovacím centru pro matky s dětmi SANANIM, které poskytuje také chráněné bydlení a program podporovaného zaměstnávání.

Neprodleně po návštěvě přislíbil nalézt v rozpočtu chybějících 36 milionů korun na dofinancování platů.

Aby vše fungovalo ještě lépe, je potřeba získat dodatečně 100 milionů korun do projektů včetně 36 milionů korun na mzdy, protože stejně jako v jiných sektorech je problém se získáváním lidí, kteří se léčbou a prevencí zabývají. Udělám maximum pro to, abychom podpořili i tyto aktivity a sítě byly dobudovány, protože si myslím, že je to důležité hlavně pro naše děti a příští generace,“ řekl předseda vlády Andrej Babiš.

Premiér také slíbil, že se pokusí v rozpočtu najít kromě peněz na mzdy zbývající chybějící desítky milionů.

Podle Asociace nevládních organizací chybí ale dalších 30 milionů korun na navýšení počtu zaměstnanců a 20 až 30 milionů na dobudování sítě služeb ve všech regionech.

Studio ČT24

Téma: Adiktologické služby
Brífink předsedy vlády v demisi Andreje Babiše a národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila po návštěvě center, která se zaměřují na adiktologické služby.

10 minuta 25 sekunda http://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/218411058320316/